aktualności
o klubie
futsal
liga okręgowa
drużyny młodzieżowe
ośrodek szkoleniowy
sponsoring
BLF
linki

 
 

Żacy Rekordu wygrali międzynarodowy turniej !

Rekord najlepszy jest...


Podczas minionego weekendu drużyna żaków Rekordu Bielsko-Biała wygrała międzynarodowy turniej piłkarski w Rudzie Śląskiej. Młodzi rekordziści okazali się najlepsi w gronie 24 zespołów z Czech, Słowacji i Polski.
26 i 27 maja na świetnie przygotowanych obiektach Uranii Kochłowice i Wawelu Wirek odbył się IV Międzynarodowy Turniej Żaków o Puchar Prezydenta Rudy Śląskiej, który otworzył rudzki prezydent Andrzej Stania. W turnieju wystąpiły drużyny z Czech, Słowacji i Polski. W imprezie wzięli udział piłkarze urodzeni w 1996 r. i młodsi. W poprzednich edycjach triumfowały ekipy Wisły Kraków, Gwiazdy Ruda Śląska (organizator turnieju) i Ruchu Chorzów. W tym roku rewelacyjnie spisał się zespół BTS Rekord Bielsko-Biała, który zdobył pierwsze miejsce i puchar prezydenta Rudy Śląskiej. Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano napastnika Rekordu Damiana Dudałę (rocznik 1997).
Pierwszego dnia imprezy zespoły rywalizowały w czterech grupach. Młodzi rekordziści grali w grupie czarnej i pokonali kolejno Gwiazdę II Ruda Śląska 1-0 (gol Damiana Dudały), £KS £agiewniki Bytom 4:1 (gole: Damian Dudała dwa oraz Mateusz Kubica i Adrian £abys), Uranię Ruda Śląska 3:1 (gole: Damian Dudała dwa i Mateusz Kubica) oraz MKS Zabrze 1:0 (gol Adriana £abysa). Po czterech zwycięstwach i zapewnieniu sobie udziału w grupie mistrzowskiej rekordziści w ostatnim meczu eliminacji ulegli zespołowi MOSiR Jastrzębie-Zdrój 0:2. Rekord z dorobkiem 12 punktów i stosunkiem bramkowym 9:4 zajął drugie miejsce w grupie i ustąpił drużynie jastrzębskiej, która zgromadziła punkt więcej i strzeliła 9 goli, nie tracąc żadnego.
Następnego dnia rekordziści po trzech golach Damiana Dudały zremisowali w dramatycznym pojedynku z Dunajcem Nowy Sącz 3:3. Ponieważ mecze w drugiej rundzie rozgrywek odbywały się już systemem pucharowym, zwycięzcę wyłonił konkurs rzutów karnych. Większe umiejętności w tym elemencie gry w piłkę nożną wykazali rekordziści i dotarli w ten sposób do półfinału, w którym spotkali się z zespołem gospodarzy – Gwiazdą I Ruda Śląska. Gol Damiana Dudały przyniósł rekordzistom kolejną wygraną i awans do finału imprezy. Decydującą o zdobyciu głównego trofeum turnieju potyczkę bielszczanie stoczyli z drużyną BSK Bardejov ze Słowacji. Po bezbramkowym meczu o pierwszym miejscu zdecydowały rzuty karne. Rekordziści wykonali je bezbłędnie, a ponieważ ich bramkarz £ukasz Kłyż wyszedł zwycięsko z pojedynku z przeciwnikiem, konkurs rzutów karnych zakończył się zwycięstwem bielszczan 3:2 (już drugi raz w tym dniu). Triumfujący zespół rekordzistów wystąpił w następującym składzie: £ukasz Kłyż – Krzysztof Cyran, Michał Kuśnierz, Adrian £abys, Damian Dudała, Szymon Szymański, Damian Rus, Mateusz Kubica, Piotr Bartkiewicz, Szymon Janoszek i Przemysław Kocik.
Rekord pozostawił w pokonanym polu m. in. tak silne w tej kategorii wieku zespoły, jak Junosport Stara Lubovna i BSK Bardejov na Słowacji, Zagłębie Sosnowiec, Ruch Chorzów czy FC Ostrava. Trenerem drużyny bielskich żaków jest Jan Picheta, a podczas drugiego dnia imprezy w prowadzeniu zespołu wyręczył go inny szkoleniowiec Rekordu Wojciech Błasiak.


Zespół żaków Rekordu z trenerem Janem Pichetą

dodał: Jan Picheta/ J.Sz.
28-05-2007

zobacz komentarze(0)
dodaj własny komentarz


powrotNajblizsze mecze:


Futsal

koniec sezonu


Liga okręgowa

koniec sezonu


mailto: admin