aktualności
o klubie
futsal
liga okręgowa
drużyny młodzieżowe
ośrodek szkoleniowy
sponsoring
BLF
linki

 
 

Zakończenie sezonu 2006/2007

Dzień Piłkarza - REKORD 2007


Piłkarze Rekordu zakończyli sezon 2006/2007, w czasie którego w klubie trenowało i uczestniczyło w rozgrywkach blisko 250 zawodników. Podczas oficjalnych uroczystości, które odbyły się w sobotnie popołudnie 16 czerwca, prezes klubu Janusz Szymura podziękował za współtworzenie klubu zawodnikom, trenerom, rodzicom, współpracownikom i zachęcił do dalszej działalności na rzecz klubu. Prezes powiedział, że wszystko zależy od nas samych, ludzi, którzy wspólnie tworzą klub. Ma to znaczenie tym większe, iż klub nie może liczyć na wsparcie inwestycyjne; tak było zresztą od początku istnienia Rekordu.
Janusz Szymura stwierdził, że jest zadowolony ze szkolenia młodzieży, gdyż aż trzy zespoły najmłodszych piłkarzy zajęły pierwsze miejsca w swych grupach rozgrywkowych. W lidze okręgowej BOZPN triumfowali młodzicy rocznika 1994 i młodsi oraz żacy urodzeni w 1995 r. i później. Oba zespoły prowadził szkoleniowiec Jan Picheta.
W rozgrywkach ligi okręgowej C zwyciężyli natomiast podopieczni trenera Wojciecha Błasiaka urodzeni w 1993 r.
Miarą osiągnięć szkoleniowych w klubie z jednej strony jest to ,że stałe miejsce w drużynie seniorów znaleźli juniorzy Dawid Stajerski, Mateusz Waliczek oraz Krystian Szczotka z drugiej strony są nimi pierwsze powołania na konsultacje kadry narodowej juniorów młodszych, który to zaszczyt spotkał w minionym sezonie Jana Dziedzica (rocznik 1992), a następnie Dawida Stajerskiego i £ukasza Karoska (rocznik 1991). Regularnie powoływano do kadry Śląskiego OZPN Michała Gorola (rocznik 1991) oraz Sylwestra Jaszczura (rocznik 1994) i Konrada Karetę (rocznik 1995).
Niewątpliwe największym osiągnięciem sportowym mijajacego sezony był sukces drużyny młodzieżowej (under 20), która w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu wywalczyła II miejsce.
Zdaniem prezesa Janusza Szymury, wyniki zespołów seniorów nie były w minionym sezonie najgorsze, jednak spodziewaliśmy się lepszych.
W czasie uroczystego zakończenia sezonu wręczono upominki wyróżniającym się piłkarzom poszczególnych drużyn. W zespole „halowców”, który zajął czwartą lokatę w II Polskiej Lidze Futsalu, najlepszym zawodnikiem mijającego sezonu wybrano bramkarza Krzysztofa Burneckiego. Upominki otrzymali również: najlepszy strzelec Rekordu zarówno w lidze halowej jaki i lidze okręgowej Piotr Bubec, oraz wyróżnaijący się w całym sezonie zawodnicy Andrzej Szymański oraz Piotr Jaroszek. Ten ostatni przekazał drużynie zaproszenie na jego ślub. Uroczystość odbędzie się 30 czerwca w rodzinnej miejscowości kapitana „halowców” Rekordu – Rychwałdzie.
Drużyna seniorów zajęła 12 miejsce w lidze okręgowej. Wybrani w głosowaniu całego zespołu najlepsi zawodnicy sezonu to Daniel Kasprzycki i Piotr Szymura. Nagrody dla wyróżniających się piłkarzy otrzymali ponadto Paweł Szczotka i Mateusz Waliczek. Statuetką za „odkrycie roku” nagrodzono 16-letniego Dawida Stajerskiego.
Juniorzy starsi trenera Dariusza Kubicy zajęli w rozgrywkach ligi okręgowej trzecią lokatę. Upominkami uhonorowano zawodników, którzy w tym sezonie skończyli wiek juniora – Grzegorza Carbola, Bartłomieja Kaczmarczyka, Krystiana Szczotkę i Mateusza Waliczka. Grupa juniorów młodszych trenera Marcina Niedziółki zajęła w rozgrywkach ligi okręgowej drugie miejsce. Wyróżnienia indywidualne otrzymali Przemysław Musiał, Wojciech Jodłowiec, Dominik Zieliński, Jacek Włoch i bramkarz Tomasz Staszkiewicz.
Trampkarze trenera Kazimierza Pszczółki zajęli trzecią lokatę w rozgrywkach ligi okręgowej A. Wyróżnienia otrzymali Rafał Horecki (król strzelców zespołu), Michał Kłyż, Janusz Cyran i Jan Dziedzic. Grupa młodzików trenera Wojciecha Błasiaka tworzy pierwszą w historii klubu klasę sportową i wygrała rywalizację o mistrzostwo grupy "C" podokręgu Bielsko-Biała .Trener drużyny wyróżnił wszystkich zawodników, którzy zapracowali na ten sukces.
Zespół młodzików rocznika 1994 i młodszych Jana Pichety był pierwszą drużyną w historii Rekordu, która zwyciężyła w rozgrywkach grupowych ligi okręgowej A Beskidzkiego OZPN. Piłki otrzymali £ukasz Biel, Damian Stawicki i Mateusz Wójcik. W ślady kolegów poszli inni podopieczni Jana Pichety, żacy urodzeni w 1995 r. i młodsi, którzy również triumfowali w rozgrywkach BOZPN. Indywidualne nagrody (piłki) otrzymali Konrad Kareta, Leszek Kuszmider oraz Michał Hyży, który został zagrodzony także statuetką za tytuł króla strzelców rozgrywek żaków. Trener Jan Picheta prowadził ponadto drużynę młodzików urodzonych w 1996 r. i młodszych, która wygrała kilka turniejów, w tym międzynarodowy w Rudzie Śląskiej z udziałem 24 drużyn. Piłkami nagrodzono najlepszych piłkarzy tego zespołu – Damiana Dudałę i Szymona Szymańskiego, notabene syna Andrzeja, czołowego piłkarza Rekordu.
Jak powiedział wiceprezes Rekordu ds. organizacyjnych Tadeusz Pagieła, który uroczystość prowadził, grupa naborowa Krzysztofa Skrzypa reprezentowała już barwy Rekordu w rozgrywkach turniejowych i to w bardzo dobrym stylu. Wygrała m. in. turniej międzynarodowy w Cieszynie. Trudno było jeszcze wyróżniać kogoś indywidualnie, toteż wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątki.
Zawodnicy z grupy naborowej trenera Wojciecha Błasiaka odebrali również klubowe pamiątki.
– Myślę, że piłkarski bakcyl został skutecznie zaszczepiony i spotkamy się znów we wrześniu – powiedział o najmłodszych zawodnikach Rekordu Tadeusz Pagieła.
Okolicznościowe upominki otrzymali ponadto trenerzy –
Wojciech Błasiak, Piotr Kuś i Jan Picheta.
Funkcjonowanie wszystkich grup szkoleniowych koordynował trener Lech Szymonowicz, który służył m. in. trenerom Rekordu przez cały sezon dobrą radą i również ma znaczny udział w sukcesach poszczególnych zespołów naszego klubu.
Na zakończenie uroczystości chętni do świętowania oddali się biesiadzie.


dodał: Jan Picheta
24-06-2007


 

Pan Picheta jak zwykle bardzo skromny ;) :P

dodał: BETON
dodano: 25-06-2007   5:03:47

 

dodaj własny komentarz

Wszystkie NewsyNajblizsze mecze:


Futsal

koniec sezonu


Liga okręgowa

koniec sezonu


mailto: admin