Rekord Bielsko-Biała - Podhalanka Milówka 2:0 (1:0)

Niski wymiar "kary"

1:0 – Piotr Szymura z rzutu karnego w 21 min.
2:0 – Paweł Suski w 65 min.

Rekord: Marcin Niedziółka – Dawid Stajerski (od 69 min. Radosław Białożyt), Paweł Szczotka, Krzysztof Kania, Mariusz Bogacz, Gracjan Haka, Krystian Szczotka, Daniel Kasprzycki (od 63 min. Paweł Suski), Mateusz Waliczek (od 72 min. Artur Ulanowski), Piotr Szymura, Piotr Bubec (od 85 min. Kamil Chruszcz).

BIELSKO-BIA£A (28 kwietnia 2007 r. g. 16.00). Był to mecz do jednej bramki, gdyż goście przez całe spotkanie nie oddali strzału w kierunku bramki Marcina Niedziółki i golkiper Rekordu niemal przez cały mecz był bezrobotnym.
Przez pierwsze 20 minut trwała wyrównana walka o środek boiska . Sygnał do ataku dał Piotr Szymura trafiając piłką w poprzeczkę z odległości ponad 25 metrów.
Tuż potem w polu karnym został sfaulowany Gracjan Haka i arbiter podyktował „jedenastkę”. Piotr Szymura silnym strzałem w róg bramki otworzył wynik meczu i było 1:0 dla Rekordu.
W 27 min. na przebój zdecydował się Piotr Bubec. Minął dwóch rywali przy końcowej linii boiska i zacentrował do Daniela Kasprzyckiego, który strzelił z 14 metrów minimalnie obok słupka. W 41 min. popularny „Bolek” znów minął dwóch rywali i strzelił z 10 metrów, tyle że ponad poprzeczką.
Napór Rekordu narastał również po przerwie. W 47 min. Piotr Bubec po dryblingu strzelił z 15 metrów obok słupka. W 58 i 59 min. dwukrotnie Mateusz Waliczek bez skutku zatrudniał bramkarza gości Piotra Chrząszcza. W 60 min. sfaulowany w polu karnym został Gracjan Haka, ale arbiter kazał jednak grać dalej… W 61 min. do czystej pozycji strzeleckiej doszedł Piotr Bubec. Niestety z 13 metrów strzelił w wewnętrzną część słupka. Piłka potoczyła się wzdłuż bramki, ale nie trafiła do siatki drużyny gości. Zaraz potem Krystian Szczotka trafił z 14 metrów w bramkarza.
W 65 minucie padła druga bramka dla Rekordu. Gracjan Haka w swoim stylu uciekł prawą stroną boiska rywalom i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej gości , a nadbiegający Paweł Suski z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.
Od utraty drugiej bramki goście z Milówki koncentrowali się głównie na tym , aby nie utracić dalszych goli . Rekordziści pomimo wielu dalszych okazji bramkowych nie zdołali podwyższyć wyniku.
W ostatnich dwóch meczach z rywalami broniącymi się przed spadkiem Rekord zdobył aż 10 goli nie tracąc żadnego. Warto również zaznaczyć , że Rekord wspólnie z LKS-em Czaniec i MRKS-em Czechowice Dziedzice zdobywając 13 pkt. lideruje w rundzie wiosennej .
Testem wzrastającej formy Rekordzistów będą najbliższe mecze . Już w najbliższy czwartek 3 maja o g. 16.00 przybędzie do Bielska-Białej GKS Morcinek Kaczyce, a 3 dni później w niedzielę 6 maja naszym piłkarzom przyjdzie się zmierzyć na wyjeździe z Sokołem Zabrzeg.

dodał: Jan Picheta/ J.Sz.